Ansatte




Ansatte

Salg    |    Datacenter    |    Konsulenter    |    Backoffice    |    Marketing    |    Ledelse    |    Administration & HR    |    Kontakt

Salg


Carsten Lindsted

Unit Director
E: carsten.lindsted@advania.dk
T: 3948 4818
M: 2966 2818

Henrik Güsmer-Riggelsen

Salgschef
E: henrik.gusmer-riggelsen@advania.dk
T: 3948 4811
M: 2947 6090

Michael Hansen

Salgschef
E: michael.hansen@advania.dk
M: 2981 6186

Kim Lasson

Executive Account Manager
E: kim.lasson@advania.dk
T: 3948 4807
M: 2466 7507

Kenneth Lindgaard Erichsen

Executive Account Manager
E: kenneth.erichsen@advania.dk
T: 3948 4806
M: 5142 2199

Erik Hansen

Account Manager
E: erik.hansen@advania.dk
T: 3948 4814
M: 2939 4080

Mads Brogaard

Account Manager
E: mads.brogaard@advania.dk
T: 3948 4819
M: 6142 1701

Michael A. Petersen

Account Manager
E: michael.petersen@advania.dk
M: 2981 6187

Armin Rahimian

Account Manager
E: armin.rahimian@advania.dk
M: 3157 9831

Kim Sørensen

Area Manager | Identity and Service Management
E: kim.sorensen@advania.com
M: 2999 3334

Christian Almind

Area Manager | Cloud & Workplace
E: christian.almind@advania.dk
M: 2189 8803

Michael Grønbech

Business Development Manager
E: michael.gronbech@advania.dk
T: 3948 4812
M: 4015 8158

Datacenter


Bo Reggelsen

Business Unit Director, Datacenter
E: bo.reggelsen@advania.dk
M: 2028 5170

Michael Molin Schultz

Presales Manager
E: michael.schultz@advania.dk
M: 3121 0366

Lars Rasmussen

Senior Area Manager | GreenLake
E: lars.rasmussen@advania.dk
M: 2116 8964

Michelle Julie Reggelsen

Service koordinator Datacenter
E: michelle.reggelsen@advania.dk
M: 3139 2449

Nikolej Dalgaard Holmgrün

Backoffice
E: nikolej.dalgaard@advania.dk
M: 2818 66666


Konsulenter


Kristian Hansen

CTO
E: kristian.hansen@advania.dk
T: 3131 0303
M: 2274 0163

Lars Juhl

Cloud Specialist
E: lars.juhl@advania.dk
T: 3131 0303
M: 3127 2708

Kåre Schmidt

Microsoft Cloud Specialist
E: kaare.schmidt@advania.dk
T: 3948 4800

Mathias Weis

Microsoft CSP Specialist
E: mathias.weis@advania.dk
T: 3948 4827
M: 2285 1003

Oliver Hay Schmidt

Project Consultant
E: oliver.hay@advania.dk
T: 3131 0303
M: 4290 1601

Christian Sørensen

Systemkonsulent
E: christian.sorensen@advania.dk
T: 3131 0303
M: 2635 8799

Lucas Hadberg

Systemkonsulent
E: lucas.hadberg@advania.dk
T: 3131 0303
M: 5371 2772

Sebastian Oliver Palm

Systemkonsulent
E: sebastian.palm@advania.dk
T: 3131 0303
M: 5222 2888

Simon Madsen

Systemkonsulent
E: simon.madsen@advania.dk
T: 3131 0303
M: 4290 8416

Peter Morrison Kirk

IT-Konsulent
E: peter.kirk@advania.dk
T: 3948 4800

Rune Mau

IT-Konsulent
E: rune.mau@advania.dk
T: 3948 4800

Marc Ljungberg Jensen

IT-Konsulent
E: marc.jensen@advania.dk
T: 3948 4800

Nikolaj Chorfitzen

IT-Konsulent
E: nikolaj.chorfitzen@advania.dk
T: 3948 4800

Rene Rasmussen

Netværk og IT-Specialist
E: rene.rasmussen@advania.dk
T: 3948 4800

Michael Pedersen

Service & Helpdesk ansvarlig
E: michael.pedersen@advania.dk
T: 3131 0303
M: 4290 3021

Anders Lang

IT-Specialist
E: anders.lang@advania.dk
T: 3948 4800

Oliver Grünbaum

Support Trainee
E: oliver.grunbaum@advania.dk
T: 3948 4800

 

Backoffice


Rikke Rye Rasmussen

Salgskoordinator
E: rikke.rasmussen@advania.dk
T: 3948 4810
M: 2331 7744

Troels Sloth Vitt

Salgskoordinator
E: troels.vitt@advania.dk
T: 3948 4816
M: 2434 0018

Kattia Veyhe Skaaning

Salgskoordinator
E: kattia.skaaning@advania.dk
T: 3948 4815

Marketing & Kommunikation


Steen Bagger Carstensen

CMO
E: steen.carstensen@advania.dk
T: 3948 4808
M: 2520 9963

Caspar Nygaard Vain

Marketingchef
E: caspar.vain@advania.dk
T: 3948 4803
M: 2939 4050

Morten Flatau

Kommunikationschef
E: morten.flatau@advania.dk
T: 3948 4802



 

Ledelse, administration & HR


Carsten Weis

Admin. Direktør / CEO
E: carsten.weis@advania.dk
T: 3948 4801
M: 4014 4000

    Torben Bruun

Økonomichef / CFO
E: torben.bruun@advania.dk
T: 3948 4813
M: 4062 0398

Bettina Hansen

Konsulent HR / Controller
E: bettina.hansen@advania.dk
T: 3948 4805
M: 4010 4705

Susanne Larsen

Accountant
E: susanne.larsen@advania.dk
T: 3948 4821
M: 8177 1823

Christina Bjørn Madsen 

Controller
E: christina.madsen@advania.dk
T: 3131 0303
M: 2618 0460

Søren Zaruman Panzio Hansen

Kok
E: soren.hansen@advania.dk

Kontakt os

?i